polona_baner_05.jpg
PBC-zewn.jpg BNlogo.jpg e_biblioteka.jpg
BIP
logo_bip.gif
Facebook
facebook.jpg
Katalog księgozbioru
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
BNC.jpg
Nawigacja
· Strona główna
· Facebook GBPK
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Szukaj
· _______________
RODO
· Obowiązek informacyjny
_______________
DO POBRANIA
· Klauzula Informacyjna
· Zgoda na przetwarzanie
_______________
BIBLIOTEKA
· Historia
· Statut
· Statystyki strony
_______________
WYPOŻYCZALNIA/PUNKTY BIBLIOTECZNE
· Godziny pracy
_______________
Działalność edukacyjno - kulturalna
· Wycieczki i lekcje biblioteczne
· Spotkania autorskie
· Cała Polska Czyta Dzieciom
· Kalendarium
_______________
REGULAMINY
· Regulamin organizacyjny
· Regulamin wypożyczalni
· Regulamin czytelni internetowej
· Klauzula informacyjna PDO
_______________
CZYTELNIA
· Jak zostać czytelnikiem?
· Czasopisma
· Godziny pracy
· Czasopisma ON-LINE
_______________
DKK
· O Dyskusyjnym Klubie Książki
· Informacje o DKK
· Forum DKK
· Relacje ze spotkań
· Harmonogram spotkań
_______________
POLECAMY !
· Urząd Miejski w Kołaczycach
· Przedszkole w Kołaczycach
· GOK w Kołaczycach
· ZS w Bieździedzy
· ZS w Kołaczycach
· ZSS w Krajowicach
· ZSS w Sieklówce
· ZSS w Sowinie
· Nowa Galicja
_______________
DOTACJE
· Dotacje MKiDN
_______________
WSPÓŁPRACA
· Współpracujemy z
_______________
SPONSORZY
· Nasi Sponsorzy

Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: admin
Spotkania autorskie

SPOTKANIE AUTORSKIE
Z EWĄ NOWAK

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w dniu 20.10.2010 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kołaczycach odbyło się spotkanie autorskie.


Naszym gościem była pani Ewa Nowak – z zawodu pedagog-terapeuta, z pasji - pisarka książek dla młodzieży. Najbardziej znane to: Wszystko, tylko nie mięta, Diupa, Krzywe 10, Michał Jakiśtam, Drugi,Lawenda w chodakach, a także wydanych w serii "Klub trzynastki": Furteczki, Chłopak Beaty, Kino Laro, Cztery łzy. Felietony i opowiadania Ewy Nowak można czytać w pismach: "Cogito", "Victor Gimnazjalista", "Victor Junior", "Magazyn 13-tka", "Edukacja Twojego Dziecka". Wspołpracuje też z "Filipinką".


Spotkanie odbyło się w miłej i ciepłej atmosferze, głownie dzięki umiejętnościom pisarki w nawiązywaniu kontaktu z czytelnikiem. Dyskusje były gorące, były też autografy oraz pamiątkowe zdjęcia.

Spotkania autorskie w podkarpackich Dyskusyjnych Klubach Książki, w listopadzie i, w grudniu 2010 roku

Spotkanie z W. Drabikiem

,,Korowód bajek z Wiesławem Drabikiem

Gminna Biblioteka Publiczna w Kołaczycach gościła 12maja 2010
o godzinie 11.30 pana Wiesława Drabika, pisarza i autora ponad 100 książeczek dla najmłodszych czytelników.

Wiesław Drabik to autor książeczek dla dzieci, pisarz współpracujący z wydawnictwami Skrzat, Debit i Wilga.
Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale i rodzice czytający je swoim pociechom nie będą się nudzić. Przyczyniły się do tego wspaniałe ilustracje Marka Szala, Doroty Szoblik i Andrzeja Kłapyty. Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku", ,,Jak niegrzeczne koty wpadają w kłopoty”"Łakomczucha", "Kocie łakocie", "MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania".
Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria Zostań Mistrzem opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (występujących pod postaciami zwierzątek).

W spotkaniu autorskim udział wzięły dzieci z Gminnego Przedszkola, kl. I i II z ZSPiG w Kołaczycach, oraz kl. II i III z ZSPiG w Bieździedzy.
Pisarz opowiadał dzieciom o tym jak powstaje książka, od pomysłu, po drukarnię, i udzielał odpowiedzi na setki zaskakujących pytań. Pan Drabik czytał fragmenty swoich książeczek bawił się z dziećmi w odgadywanie rymów, a odpowiedzi na łatwe zagadki nagradzał naklejkami i zakładkami.
Dzieci bawiły się świetnie. Po spotkaniu była możliwość zakupienia książeczek autorstwa zaproszonego gościa i uzyskania dedykacji z autografem.

Spotkanie z W. Szot-Mitoraj

„Kołaczyce w przeszłości i dziś”

Gminna Biblioteka Publiczna w Kołaczycach zorganizowała spotkanie z p. mgr
Wandą Szot- Mitoraj - autorką monografii - „ Kołaczyce w przeszłości i dziś”.
Spotkanie odbyło się dn. 04.02.2010 r w Domu Kultury - Sala Bankietowa , zgromadziło mieszkańców Kołaczyc oraz młodzież licealną i gimnazjalną /120 osób/.
Pani W. Szot- Mitoraj – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przez 30 lat uczyła historii w Szkole Podstawowej w Kołaczycach , z jej inicjatywy założono w 1979 r Stowarzyszenie Miłośników Kołaczyc.
Pani Wanda w sposób rzeczowy przybliżyła zebranym dzieje Kołaczyc od czasów najdawniejszych po dzień dzisiejszy. Wystąpienie przeplatała legendami i barwnymi anegdotami .
Spotkanie przebiegało w milej atmosferze, a po części oficjalnej młodzież z Koła Historycznego przy ZSPiG pod kierunkiem p. mgr R. Nowińskiego i mieszkańcy wdali się w ożywioną dyskusję z gościem spotkania.
" Z głębi duszy "


spotkanie autorskie
ze Stanisławem Dunajem
09.12.2009 r.


To już kolejna w tym roku postać, która wpisała się w dzieje poezji regionalnej Gminy Kołaczyce. Mowa o Stanisławie Dunaju – mieszkańcu Sieklówki, który swoją przygodę z pisaniem rozpoczął wiele lat temu, a który to – dziś został odkryty dzięki naszej Bibliotece. Zaproszenie przyjął z radością i zaprezentował swoją poezję młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach. Stanisław Dunaj oprócz pracy zawodowej
i artystycznej pełni funkcję Przewodniczącego Rady Gminy w Kołaczycach. Angażując się
w politykę lokalną walczy o dobro mieszkańców i wszechstronny rozwój gminy. Jest człowiekiem o artystycznej i wrażliwej duszy, który widzi, czuje i odkrywa zakamarki natury ludzkiej. Jego wiersze są wyrazem niecodziennego spojrzenia autora na otaczający go świat. Spotkanie rozpoczął od przybliżenia swojej osoby. Pokazał, że każdy ma jakieś skrywane
w sobie powołanie, które często ożywa wraz z wchodzeniem w dorosłe życie. Następnie czytał swoje wiersze i analizował je wnikliwie, dzięki czemu młodzież mogła dokładniej zrozumieć przekaz treści autora. Na koniec uczniowie zadawali pytania Panu Dunajowi, dotyczące jego twórczości. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było doskonałą okazją do poznania ciekawego człowieka naszego regionu.

Spotkanie z J. Matuszewską

,, Jest we mnie cisza słów...”

W dniu 20 XI 2009 o godz. 11.30 w Czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Kołaczycach odbyło się spotkanie autorskie p. Jadwigi Matuszewskiej- mieszkanki Kołaczyc z młodzieżą kl. I LO. Poetka czytała wiersze ze swojego, już drugiego tomiku pt. "Zdziwienie".
Tomik ten to rozmowa ze wspomnieniami, odnajdywanie siebie, swych pasji , przyjaźni. Spotkanie przebiegło w miłej, kameralnej atmosferze i dostarczyło wiele estetycznych przeżyć.Spotkanie z Ewą Chotomską W dniu 20 kwietnia 2009 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Kołaczycach gościła wyjątkowego gościa - Ewę Chotomską. Autorkę programów telewizyjnych "Tik-Tak" i "Jedynaczka", książek "Zając Poziomka", "Kuchenny alfabet", "Pamiętnik Felka Parerasa", Piosenki Ciotki Klotki" oraz tekstów piosenek dla zespołu "Fasolki"( takich hitów jak: "Myj zęby", " Mydło lubi zabawę", " Szczotka , pasta"). Na spotkanie Ciotka Klotka przybyła w stroju z programu muzycznego" Tik-Tak".


Mówiąc o swojej pracy, wypowiedzi urozmaicała recytacją wierszy, dowcipami i konkursami. Pani Ewa rozśpiewała i roztańczyła całą widownię Sali Bankietowej. W spotkaniu udział wzięły dzieci z Gminnego Przedszkola oraz klasy I, II ze szkoły podstawowej – łącznie 148 osób. Na zakończenie spotkania Pani Ewa wpisywał się do kronik klasowych. Umieszczała tez dedykacje w książkach oraz pamiętnikach. W oczekiwaniu na autograf, można było posłuchać piosenek w wykonaniu zespołu Fasolki.

Źródło: Gmina Kołaczyce
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
KIOSK
KIOSK_Z_PRACA.png
gg

20354079

Reklama
Pajacyk - Pomóż kliknij

Statystyki reklamowe
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum